Роздуми для тих, хто хочуть щось робити… Або забороняють провидіння

Хочуть заборонити ворожок, віщунів та інших нестандартних робітників нашого суспільства. Що ж, цікаво! Тоді не будуть загадкові обличчя зі шпальт газет нас до знання майбутнього чи до зміни минулого припрошувати. Невдовзі забудемо, що воно гадати на волосині, на каві, яйцях, фотографіях, і що то за карти Таро, Леві чи Кроулі. Зникне й доброзичлива пропозиція допомоги на усіх фронтах життя – від статевого до кар'єрного.


Хочуть заборонити геть усіх провидців, гадальників. Що ж, цікаво! Тепер людям не доведеться оминати кривомовних циганок з їхнім «Дай пагадаю, да всю правду разкажу!». Щезнуть і з телевізійних екранів особи, котрі прогнозуватимуть завтрашнє й післязавтрашнє майбутнє.


Хочуть багато чого змінити. Що ж, цікаво! Будь-які розумні зміни мають бути логічними і продуманими, а також без протиріч. Якщо вони хочуть заборонити ворожок, віщунів, цілителів, астрологів, хіромантів, магів та інших незвичних працівників загадкових професій, звертаючись до їхньої нереальності, невідповідності з життєвими дійсностями, до марнославства і шахрайства, хочуть викреслити їх з державного реєстру професій України, тоді варто замислитись – так за що ж їх забороняють?


Хочуть заборонити, бо «брехливі» та оманливі їхні професійні спрямування. Що ж, цікаво! А якщо поглянути з іншого боку на таку ж нереальну, інколи й оманливу сферу – релігію, та її представників – священників, то можна багато над чим замислитись і знайти паралелі з вищезазначеними «співробітниками». Як-не-як вірують і ті, і ті в надприродне, себто неприродне, тобто нереальне. Як-не-як і ті, і ті беруть гроші за свої послуги (пожертви, обов'язкові внески, кошториси). Як-не-як і ті, і ті реальні люди з нереальними поглядами.


Хочуть закцентувати на обдурюванні щодо майбутнього (ніби не дізнаємося і не побачимо його ніколи, а вони ще й гроші деруть!). Що ж, цікаво! Прогнози на завтрашній день завжди були й будуть. Не завжди вони влучними були, не факт, що й будуть. Ворожіння – вгадування майбутнього – така ж професія, як і прогноз погоди. А ворожки – це прогнозери погоди нашого життя. Звертаючись до релігійних поглядів, то пророкування прийдешнього постійно було в центрі уваги, а пророкам і до нині поклоняються та моляться.


Хочуть щось робити. Що ж, цікаво! А чи варто? Чи варто братися за так званих «шарлатанів» і так званих «отців»? Протиріч вдосталь. Тому слід постійно задумуватись, завжди оглядатись, неодноразово придивлятись. Тому треба думати, шановні ті, хто хочуть щось робити!

5 коментарів

Святослав Вишинський
Негативне ставлення до ворожбитства властиве монотеїстичній традиції — в юдаїзмі, християнстві та ісламі, де воно заборонено в самих священних текстах і має вагоме теологічне підгрунтя. В окремих арабських країнах і тепер астрологія та ін. сакральні науки суть підсудними справами. Не виключено, що ідеї заборони будь-яких форм «нелегального» містицизму в Україні мають церковне походження.
Костянтин Левін
Ворожіння – вгадування майбутнього – така ж професія, як і прогноз погоди.
.
Попередження про тропічні циклони, прогнози для навігації пасажирських літаків… Ви впевнені, що між прогнозом погоди і ворожінням можна поставити знак тотожності?
Максим Козменко
Лінії на руках, що визначають характер і долю людини, сузір'я у відповідності одне з одним, що віщують певні зрушення… Чому б і ні!?
Костянтин Левін
Тоді, як летітимете літаком, бажаю вам ворожки чи астролога замість метеорологічної служби.
Максим Козменко
Дякую! Кожному буде по його вірі.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте