Заклик попам! (Емоційний вилив почутого з теленовин)


«Релігія – опіум для народу». Релігійні люди захочуть заперечити. А даремно! Вона, як і наркотик, дає людині втіху, задоволення, вимикає свідомість, втягує, знищує. Релігія хороша, коли вона застосовується, як і наркотик, дозовано. Вміру.
«Гроші керують світом». До цього є уточнення, що гроші керують людиною. І людина залежить від валютних наказів. Гроші також нищать людину, роблячи з неї людиногрошу. Йде нищення й поневолення.
«Земля!». Вже ніхто не думає про землю, як про Матір. Вже ніхто не називає землю Батьківщиною. Не думають про земля як про основу природи, як про церемоніальне божество, як про весняне народження й осіннє помирання. Як про життя. Тепер земля є способом, засобом, метою, скарбом, грішми, товаром, смертю. За землю людина людину в землю заганяє. За землю війна точиться. Постійно! Всім її мало…
 
Московська церква в Херсонесі хоче заповідник забрати для побудови (або «відновлення») свого монастиря.
Як? Як нормальним, освіченим, культурним, адекватним, духовним і розумним людям могло таке в голову прийти?
Головний кримський піп Лазар звернувся до президента України з проханням повернути його церквітериторію, на якій колись ще за князя Володимира був монастир і в якому він хрестився, а зараз на цьому місці ведуться археологічні розкопки й знаходиться заповідник античного міста Херсонесу. Пам'ятки культури ще дохристиянського періоду, величної епохи античності мають знищитися в ім'я московської церкви. Бо їм кортить саме на тому місці своєму богові молитися.
Злості не оберешся, дивлячись на окупацію…
 
Свідома людина, яка розуміє слово «історія», яка цінує слова «наша історія», яка береже слова «наша культура й історія», усвідомлює, що це все означає. Українець, який живе і працює в Україні, або й не живе й не працює в Україні, шанує свою землю. Іммігрант має шанувати цю землю. Але заїжджий не хоче шанувати, бо йому ніколи, він ненадовго. Словом, будь-яка земля, отже, й будь-яка країна все ж повинна бути шанованою. Це означає, що в пошані будуть і культура, і історія, і мова, і честь та слава.
Розбазарювання, відмова, плюндрування, замовчування ведуть країну до розколу, занепаду. Чи це добре? Для України й українця – ні. Для Росії та росіянина –? Для Англії та англійця – ?
 
Церква не має права руйнувати історію. Її опіум вміру повинен застосовуватись, щоб лікувати, а не вбивати. Коли вона хоче знищити історію, треба їй нагадати за вже знищені цінності.
 
Смерть попам – вірусам духовного й культурного спокою! Смерть попам — нівеляторам цінностей!

21 коментар

Святослав Вишинський
Провокативне слово в назві посту модератором змінено на більш поміркований — на ВКурсі.ком наполегливо не рекомендується закликати до чиєїсь смерті за релігійною ознакою, що, зокрема, є порушенням чинного законодавства України — і виносити це в заголовки новин. Якщо підібране модератором слово не відповідає інтенції автора — автор допису може його змінити, однак уникаючи закликів до насильства, навіть образних. Враховуючи, що останні пости з ВКурсі.ком ретранслюються на кілька чернівецьких інформаційних веб-сайтів — зважайте на імідж усієї блогосфери та можливі проблеми, які в неї можуть виникати.
Максим Козменко
Дякую за толерантну зміну! Перепрошую за конфуз.
Віталій Шарлай
Абсолютно погоджуюсь з тезою, що «Релігія — опіум для народу», додам ще й те, що вона є опіумом через можливість впливати на людину за допомогою віри, фантазії, уяви, метафори, правильності…
Зазіхання Московської церкви є не першим і не останнім, але все залежить від самих громадян держави, а не тільки під «НЬОГО», тож Я не можу підтримати останніх закликів про смерть отців церкви, бо Вони є невід'ємним елементом всієї системи, їх знищення нічого не вирішить, навіть коли вони помруть їхню нішу (місце, роль) займе хтось інший, не дай Боже щоб це був би знову який фанатичний ідеолог…
Максим Козменко
Жодних закликів до фізичної смерті. В словосполучення закладена образність й метафора. Мають зникнути фактори, що нівелюють одвічні духовні й моральні цінності. Ідеальне має залишатися ідеальним і не корегуватися матеріальним.
Віталія Козменко
Всьому свій час і місце.
Православній церкві Московського патріархату на місці Херсонесу — однозначне НІ!
Михайло Шморгун
До Козменка:

Дістало?.. Ваш заклик-неправильний, варто боротися не з Попами, а їх приходом — людьми темними і бідними, слухняними і вірними. Вони головний ворог, бо живуть за принципом, аби не було війни чи моя хата з краю…

До інших:
ну заждіть же трохи людоньки, скоро цю країну буде трясти…
Галина Дичковська
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
весело:)))
мені не раз приходила в голову думка: якби атеїзму не було, його слід би було створити:))). Коли дивишся наскільки люди залежні ТЕПЕР від церковних псевдодогматів і просто від бздур, які вважаються релігійними істинами, (це після століття атеїзму), розумієш, що рівень залежності 100 років тому (а це всього лиш наші прабабусі) був неймовірно високим.
Поруйнувати його міг тільки атеїзм. При всіх його дуростях він має суттєву позитивну сторону.
Вважаю себе людиною глибоко віруючою. Біда тільки в тому, що з більшості церковних інститутів Бог давно вигнаний.
Бог є Любов.
а все решта — від лукавого :)))
Може і занадто круто Козьменко висловився, але концептуально — грамотно.
Альберт Комарі
Більше того, Галино, впевнений, що він зовсім не мав на увазі справжнє фізічне вбивство! Просто людина емоційно, в запалі образно написала…
Галина Дичковська
Я розумію, що він не мав на увазі фізичне вбивство. Дуже часто вбивчою є правда. Вбивати треба власну залежність від… Але, нажаль, суспільство не тямить різниці між метафорами і прямими закликами.
Стосовно того, що не треба підіймати ворожнечу…
Дійсно не треба. Але виявляти гострі конфліктні кути треба. Захований конфлікт — це глибоке нездоров*я, депресія і врешті… знову конфлікт.
Релігійність, яка є політичністю — це дуже важка і дражлива тема. Вона однозначно спровокує протистояння. Та воно більш здорове, ніж ситуація, коли:
«На всіх язиках все мовчить, бо… благоденствує...»
Віталія Козменко
Більш ніж впевнена, що заклик Макса метафоричний
Василь Кав'юк
Нікого не потрібно вбивати, просто раз в пів року проводити семінар. І нагадувати, як дехто отримав автокефалію і українську митрополію. Та і взагалі пояснівати росіянам не «русским», що їм до Русі, як самі знаєте кому і куди))) І що історія Київської Русі не є історієї різних народностей Азії)))
Тому і мови не може бути про якісь історичні споруди на території України, які належать комісь іншому…
Бог в кожному з нас, щоб це зрозуміти і відчути не обовязково ходити в церкву. Ні один із великих духовних лідерів планети за всю історію не намагався створювати церкву, він просто ніс знання…
Альберт Комарі
В якійсь мірі погоджуюсь і не погоджуюсь із усіма учасниками дискусії. В церкву (будь-яку) перестав ходити вже пару років. Немає у проповідях та церквах Бога, немає вже давно! Бог має бути в душі кожного з нас, а попи (усіх церков!!!) боряться за свій «духовний електорат» та за гроші!
Я особисто сам проти Московського патріархату, але не треба знову піднімати ворожнечу між росіянами та українцями. Чи вам мало того, що останнім часом тільки про це й говорять?
Віталія Козменко
так можна роздмухати ворожнечу не між українцями та росіянами, а між жителями одного села Буковини, умовно кажучи :))
Максим Козменко
Дякую за підтримку й критику!
Це був дійсно «емоційний вилив». Дійсно згореча.
Слова підібрані в ніцшеанському дусі. Друзі, ви переконалися в його тезі «Бог помер», але не в лінійному розумінні (що Бог помер і відгуляли поминки), а в образному, що цінності релігійні вже не дотримуються людьми. Тому що він є (бог), що його нема. Цінності, цінності сплюндровані й знищені!!!
Проти росіян також немає підстав виступати. Не всі росіяни погани, так як і не всі українці хороші!
«Смерть» — образно — відхід, забуття, початок іншого Життя.
«Піп» — образно — матеріальний розвиток через духовну Істину.
Альберт Комарі
Такі пости потрібні. Якщо є дискусія, то тема цікава користувачам!
Надія Григоренко
Чесно, давно вже сприймаю будь-яку релігію як пережиток минулого. Релігійні люди для мене якісь темні і сліпі… Бо не можуть навіть пояснити, чому ходять до церкви і хрестяться, на будь-яке питання відповідають: «Так у Біблії написано». І на чому базується їх віра?
Це ж просто смішно!
Ендрю Станіславський
багато людей сприймає віру апріорі.це така собі традиція, традиція батьків від їх батьків.навіть ті, які самосвідомі нехочуть чи бояться чогось нового.
Маріанна Антонюк
не варто узагальнювати.
Маріанна Антонюк
перепрошую, то було до Надії Григоренко. Не варто узагальнювати.
Ендрю Станіславський
ще до надії повідомлення.вважаю, що слід розрізняти два поняття ,, релійний,, та ,, віруючий,,
зараз якраз взявся за їх історичне дослідження
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте